06.09.2017, 11:12

Інтерв’ю із депутатом міської ради від ВО «Батьківщина» Русланом Терешком.

10592621 1535005496730519 2248880352590674331 n

Чому Ви вирішили стати депутатом?
Думка про те, щоб стати депутатом прийшла в буремні 2004-ті роки. Шукаючи правильну політичну силу, відповідно до тих вподобань, які були в мене на той час, відповідно до моїх життєвих принципів, я обрав політичну силу ВО «Батьківщина». Від того часу, не дивлячись на те, яка влада була в країні, я залишаюсь вірний своєму вибору, оскільки він був цілком свідомим. В 2006 році я вступив у партію «Батьківщина» і вже тричі ставав депутатом.

Чи помічаєте Ви різницю між депутатами, які вже не вперше обрані та новими «молодими» обранцями?
Хочу відзначити, що з кожною каденцією прослідковується різниця поміж депутатським корпусом. Я бачу, що він «омолоджується». Багато молодих людей хочуть бути політично активними, проявляти свою громадську позицію і це, я вважаю, добре. Важливо, що тепер у ролі депутатів можна побачити громадських активістів, які також хочуть вплинути на ситуацію в місті, а не лише бізнесменів чи керівників комунальних підприємств.

Як вдається співпрацювати з різними політичними силами в міській раді?
Якщо взяти ключові питання, які стосуються міста Івано-Франківська, то, в більшості випадків, рішення приймаються одноголосно. Це ті рішення, що є важливими для мешканців та інфраструктури, в тому числі, рішення щодо благоустрою в нашому місті. Ми всі розуміємо, що повинні працювати на спільний результат насправді, тому йдемо на компроміс.

Які, на Вашу думку, основні «наріжні» питання, щодо яких депутатський корпус не може прийняти спільне рішення?
Загострення відчувається у земельній сфері. Практично кожна сесія міської ради – це виділення землі, вирішення спорів на рахунок проблемних земельних ділянок, їх переоформлення з певного цільового призначення під будівництво. Це створює конфліктні ситуації: з сусідами, з мешканцями і відповідно поміж депутатами. Відсутність, поки що, Генплану міста – це одна з основних проблем в даному випадку, таким чином, відбувається хаотична забудова міста та зав’язується не один конфлікт навколо цього.DSC 0514

Депутат – це…
Зі свого досвіду. Я все життя займався бізнесом, тому, коли ти йдеш в депутати, левову частку свого часу, зусиль, фінансів ти повинен приділяти цій справі. У цьому випадку, якщо «відбувати номер опустивши руки», то такий і результат. Тому, якщо людина ставить перед собою ціль стати депутатом, вона повинна зрозуміти, що це вимагає великих зусиль.

Чи задоволені ви своєю діяльністю?
Скажу відверто, що завжди залишається момент для того, щоб бути незадоволеним собою. Перед кожною виборчою кампанією ти йдеш з надією, що в тебе буде відповідна кількість депутатів в команді, які допоможуть спільно втілити всі задуми в життя. Дивлячись на останні результати, у нас лише 4 депутати, відповідно, немає такої потужності, щоб диктувати умови. Але великим плюсом є те, що ми знаходимось в діалозі з іншими політичними силами в місті Івано-Франківську. Вони прислуховуються до нас, а ми, в свою чергу, в багатьох питаннях підтримуємо їх. Це конструктивний діалог, який сприяє плідній праці депутатського корпусу.

Що ми можемо змінити в Івано-Франківську вже сьогодні, щоб завтра побачити позитивні результати?
Я не хочу говорити про банальні речі, такі як благоустрій чи покращення інфраструктури. Про це говорить кожна політична сила і включає це у свою програму. Звісно, що ми всі прагнемо і йдемо до цього. Мабуть, кожен, хто слідкує за роботою міської ради, може сказати, що за ті питання, які стосуються благоустрою, ремонту доріг, скверів, всі ми голосуємо одностайно.

Я вважаю, що одне рішення не може кардинально щось змінити. Тут необхідний комплекс рішень, який зараз і втілюється в життя. Це командна робота міського голови, виконавчого комітету та депутатського корпусу. І ця командна робота якраз і є результатом тих покращень, які ми можемо спостерігати в місті. Якісне виконання завдань і контроль за ними – це важливий момент позитивних змін.

Відправити в FacebookВідправити в Twitter