16.05.2017, 11:36

Івано-Франківська міська рада звернулась до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. зі Зверненням "Про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі".

 

ЗВЕРНЕННЯ

Івано-Франківської міської ради

"Про недопущення скасування мораторію

на продаж сільськогосподарської землі"

 

Сьогодні, згідно статті 14 Конституції України, основним національним багатством залишилася лише земля. Саме це й не дає спокою тим, хто хоче придбати її у власність та позбавити український народ останнього  ресурсу – земель сільськогосподарського призначення. 

Нещодавно Верховна Рада України продовжила мораторій на їх продаж до 01 січня 2018 року та до прийняття відповідного Закону про обіг земель. Однак рішення про розпродаж сільськогосподарської землі вже ухвалене Президентом, урядом Гройсмана та їхньою «кишеньковою» більшістю в парламенті – відповідний законопроект внесено на розгляд Верховної Ради України. Аграрна мафія намагається таким чином узаконити те, що вже прибрали до рук (всупереч мораторію в Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року).

Тому партія «ВО «Батьківщина» спільно з Асоціацією  фермерів та приватних землевласників 19 квітня 2017 року організували в м. Києві згідно Закону України «Про всеукраїнський референдум» збори  більше 2 тисяч громадян України щодо ініціативи проведення всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі, обрано ініціативну групу та передано в установлені терміни  підготовлені документи до Центральної виборчої комісії.

Ми виходили з того, що лише український народ має право сказати своє слово щодо бачення як поступати з українською землею: продовжити існуючу заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення чи дозволити її купівлю-продаж всім бажаючим.

Влада за допомогою «кишенькового» суду (окружний адміністративний суд м. Києва) заборонив ЦВК приймати рішення  про реєстрацію ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму, утворену зборами громадян України, таким чином заблокувавши ідею проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі.

 Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі буде ухвалено, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ.

На підставі вищевикладеного депутати Івано-Франківської міської ради звертаються до Вас з наступною вимогою:

 -         вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до проведення Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні;

 -         не допустити створення механізмів, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, зокрема за допомогою ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею з 1 липня 2017 року;

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Відправити в FacebookВідправити в Twitter