22.09.2017, 11:04

Інтерв’ю із депутатом міської ради від ВО «Свобода» Андрієм Строїчем

DSC 9477 1

Чому Ви вирішили стати депутатом?
Депутатство включає великий обсяг питань, які потребують вирішення. Для цього необхідно розуміти, що потрібно місту та чітко окреслити проблеми округу. Оскільки я народився в Івано-Франківську і виріс у мікрорайоні Пасічна, то для мене це був виклик. Хотілось зробити більше, бо багато дворів не бачили ремонтів вже кілька десятків років. Добре пам’ятаю як йшов вулицею Целевича і картина, яку я бачив, «взяла мене за живе». Я поставив ціль бути обраним саме на цьому окрузі і зробити все, щоб змінити його на краще. Хочу сказати, що якраз той двір (на Целевича) – це точка відліку, відліку позитивних змін, бо двір на Целевича, 1, 1А, 3А, 3Б, 5А зараз один із найкращих на окрузі.

Як Ви вважаєте, чому саме Вас обрали депутатом?
Думаю, що перш за все потрібно запитувати мешканців. Я це сприймаю як «аванс довіри». Тому, повинен багато працювати, щоб виправдати його, аби мешканці мого округу не були розчаровані у своєму виборі.

Що є основою прийняття позитивних рішень депутатським корпусом міської ради?
Я завжди підтримую конструктив. Навіть якщо це критика, але вона обґрунтована і аргументована, то до неї потрібно прислуховуватись, бо як кажуть: «Не помиляється лише той, хто нічого не робить» або той, хто лише у фейсбуці, лежачи на дивані, пише коментарі. Найпростіше займатися критиканством. Помиляються всі, особливо ті, які багато працюють. І це є нормально. З досвідом кількість помилок зменшується. Важливо вміти визнавати помилки, робити аналіз та висновки на майбутнє.

Депутат – це…
Це людина, яка отримала довіру від громади і повинна зробити все, щоб цю довіру виправдати. Депутат повинен вирішувати проблеми виборців, дбати про округ та ставити нові цілі, які змінять округ на краще. Він повинен сприяти тому, щоб люди в мікрорайонах об’єднувались і творили СВОЄ місто – комфортне та затишне для життя.21105551 360779937676159 8501904571321920650 n

Як Ви проводите вільний час та чи є у Вас хобі? 

Якщо є вихідні, то проводжу їх лише із сім’єю, з батьками. У мене двоє дітей, а робочий день такий, що виходжу з дому так рано, коли вони ще сплять, а повертаюсь тоді, коли вони вже лягають спати або сплять. Тому намагаюсь кожну вільну хвилину приділити їм, дружині та батькам. Щодо захоплень, то в першу чергу – це ті, що пов’язані з проведенням часу в сімейному колі: подорожі, поїздки в гори, в ліс та заняття спортом. Із сином ми граємо у футбол, а з донечкою у великий теніс. Стараюсь, щоб діти розвивались гармонійно, щоб не були лише школа та навчання, вони повинні розвиватися також фізично і духовно.

Чи є у вас кумир або особа, яка повпливала на становлення Вашої особистості?
Мабуть, для кожного з нас, в першу чергу, кумиром є наші батьки. І я не виключення. Моя сім’я має свої традиції, мене виховували за певними моральними принципами. Це саме я намагаюсь «прищепити» своїм дітям. Батько завжди відрізнявся великою працелюбністю. Йому ніколи не вистачало 24 годин у добі. Батько був депутатом трьох каденцій і ще, будучи зовсім в юному віці, я бачив, що він дуже високо ставить інтереси громади та мешканців. Спостерігав як він працював і що йому вдалось зробити. Для мене – це справжній життєвий приклад для наслідування.

Як вдається поєднувати офіційну роботу і депутатство?
Коли я вирішив стати депутатом, то я був свідомий того, що мене очікує велика праця, яка займає значну кількість часу та зусиль. Я знав, що це буде клопітка робота, яка забиратиме багато ресурсів та інколи нервів. Я свідомо приймав рішення і жалітись немає на що. Мені подобається ця робота. Особливо задоволення отримуєш тоді, коли бачиш результат від неї. Я радію, коли в кожному будинку, кожному під’їзді, кожному дворі є люди, які займають активну позицію. З ними ми визначаємось з пріоритетними питаннями та проблемами, які потребують термінового вирішення. Коли ти бачиш, що тебе підтримують, що є небайдужі, то ти надихаєшся на подальшу роботу.

Що вдалось зробити за час депутатства для свого округу?
Вдалось зробити дуже багато. Хочу принагідно подякувати мешканцям, адже саме їхня активна позиція, їхнє бажання до позитивних змін дали відповідний результат. Звісно, що важливою була робота команди в цілому, підтримка міського голови і секретаря ради, депутатського корпусу. За цей час нам вдалось зробити в мікрорайоні багато робіт з благоустрою: комплексно відремонтувати двори, починаючи від малих архітектурних форм (тих самих лавочок) до асфальтування міжбудинкових проїздів. Багато уваги разом з командою ВО «Свобода» приділяємо освітнім закладам, розвитку талановитої молоді.DSC 0544

Які плани для Вашого округу на майбутнє?
Плани дуже амбітні. Однією з моїх перших ініціатив, як депутата міськради, стало збереження зеленої зони від моста через річку Бистриця Солотвинська до залізнодорожнього переїзду. Проектування даної ділянки передбачатиме і нову школу, і садочок (яких бракує на окрузі), а також сучасний громадський простір із зеленими відпочинковими зонами та спортивною інфраструктурою. Це моя ціль, мій амбітний план, який буде стосуватись цілого мікрорайону. Ще одна зелена зона, яку ми відвели і закріпили за міською радою з моєї ініціативи, – це Хіміків, 21. Плануємо продовжити роботи із капітального ремонту дворів. В даний момент відбувається заміна каналізаційних мереж у дворах вул. Тролейбусна, 2, 4, 6, 12, 14 та Целевича, 18, 20. Лише після цього зможемо провести в цих дворах роботи із благоустрою: брукування пішохідних доріжок та асфальтування між будинкових проїздів. Це комплексний підхід і такий ремонт буде по-справжньому якісним. А на вул. Тролейбусній плануємо прокласти велосипедні доріжки, які доповнять існуючу велоінфраструктуру на вул. Галицькій. Це буде гарне сполучення із центральною частиною міста для велолюбителів із мікрорайону Пасічна.

Що Ви би хотіли донести до нашого суспільства?
Перш за все, хотів би побажати молоді вірити в себе, в свою ціль та ніколи не опускати руки. Адже, успіх – це кропіткий шлях, який можна подолати наполегливістю та працею.
Хотілось би, щоб люди були добрішими та толерантнішими. Чомусь, на жаль, сьогодні в суспільстві витісняються такі цінності, як доброта, людяність та порядність. Це дійсно глобальна проблема, і, мабуть, вона не стосується лише українського соціуму, але це потрібно змінювати. Як депутати, ми повинні велику увагу приділяти дітям, не лише створюючи умови для них (будувати школи, стадіони і т.д.), але займатись їх духовним та патріотичним вихованням. Це важливо, щоб вже змалку діти відчували любов до Бога, любов до ближнього, любов до рідної землі. Це ті ціннісні орієнтири, які ми повинні закласти дітям, бо навколо цього буде формуватись особистість справжнього свідомого українця.17861742 1256363877766323 3467168245893252222 n