Електронна реєстрація дітей до ДНЗ

Share Button

За сприяння міжнародного фонду «Відродження» та Івано-Франківської міської ради з 1 грудня 2011 року БФ «Родина» у місті запровадить електронну реєстрацію дітей до ДНЗ

Чи не кожна молода сім’я, турбуючись про стан свого матеріального забезпечення, задається питанням, – як бути у випадку, коли при необхідності заробітку коштів, потрібно ще й приділяти немало часу для щоденного виховання своїх чад?

Проблема із влаштуванням дітей у дошкільний навчальний заклад у Івано-Франківську не відрізняється від загальнодержавної картини. І дітей нікуди діти, і місця у дитячих садочках зменшуються. Чи є це важлива проблема?  Так, є, адже у сьогоднішній час сім’ям вкрай важко жити за рахунок одного годувальника, що вимагає участі у наповненні сімейного бюджету й другої особи. В таких умовах вихованням дітей дошкільного віку повинні займатись саме освітні ДНЗ.

Ці твердження усім відомі й зрозумілі, та от не видаються вони такими легкими у виконанні для самих батьків. Сьогодні у побуті ми спостерігаємо стан, коли ще до народження немовляти батьки починають метушитися, куди б його прихистити через 2-3 роки. В Івано-Франківську, як і в будь-якому іншому місті України, кількість місць у дитсадках не достатня відповідній кількості дітей. До того ж, у найближчий час причин для сподівання покращення стану не спостерігається. У такі ситуації про боротьбу із корупцією у галузі говорити важко.

Запровадження електронного обліку дітей які підлягають влаштуванню до дитсадка дозволить формувати справді відповідну та реальну чергу. В першу чергу це унеможливить хабарницькі схеми та мінімізує роль завідуючих дитсадків при прийнятті дитини. Як мовилося на попередньому засіданні постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту, дуже часто батьки подають заявки одночасно у декілька ДНЗ, із сподіваннями потрапити хоча б в один. Це одночасно створює навантаження як для самих батьків, так і для системи дошкільної освіти, адже влаштувавши у садочок дитину, з обліку інших закладів не знімаються.

Під час електронної реєстрації батьки дошкільнят матимуть змогу познайомитися з дитсадками міста, дізнатися про спеціальні програми дитячого розвитку у ДНЗ, подати заявку на влаштування у бажаний заклад та побачити кількість уже поданих заявок не виходячи із дому. Зі слів голови депутатської комісії О.Савчук, планується створити таку схему, яка функціонує у більшості європейських країн.

«Переймаючи зарубіжний досвід, ми маємо на меті, по-перше мінімізувати можливість корупції, по-друге, зняти навантаження із сьогоднішніх т.зв. черг та оптимізувати батькам шлях влаштування своєї дитини у садок» - О.Савчук, голова постійної депутатської комісії  з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту (Фракція ВО «Свобода»).

Запровадження такої системи сьогодні у планах львівських та чернівецьких освітян, і їх взаємообмін досвідом із франківськими колегами дозволить напрацювати дієву методику.